Vize lepších dnů

V našich životech se znovu a znovu objevují dny, kdy máme zázračně mnoho energie a pozitivních myšlenek. V těchto vzácných dnech se nám vše daří, máme inovativní nápady, dobrou náladu a svět se zahalen do té hloupé naivní představy, že všechno je tu pro nás a tajemství musí být odkryta právě námi, výzvy pokořeny naší maličkostí a nejlepší ovoce utrhnuto našimi dlaněmi.

Někdy v těchto dnech mám pocit, že je všechno moje. Že všechno dokážu a že ať udělám cokoli, nemůžu se zmýlit. Většinou se do tohoto stavu dostanu den nebo dva před odjezdem od Jakuba, když jsem sama a mám čas přemýšlet a rozvíjet se. Vždycky jsem byla člověk, co se zajímal o okolí, o sebe, rozvoj osobnosti a všelijaká tajemství. Pokus bych se měla charakterizovat jedním slovem, určitě by to byla všestrannost. V tomto stadiu hledám nové věci, možnosti jak vylepšit svůj život, i kdyby jen o trochu a posunout ho do lepšího světla, být jiným člověkem, změnit se a vůbec, jako fénix se znovuzrodit a začít konečně žít tak, jak by se “mělo”. 
A přesto se tento pocit druhý den zase rozplyne my si na něj ani nevzpomeneme. Jak se to stane, že jsme jeden den plní energie a očekávání a druhý den se tak snadno vracíme do starých kolejí? Jak je možné, že se odvracíme od ráje, když konečně nahlédneme za oponu času a poodhalíme kouzlo dobře prožitých dnů? Jakto, že utíkáme od nejlepších dní, které nás potkaly a upadáme do letargie z níž jsme vzešli?

Musím si však přidat a trochu se pochválit. Za posledního půl-třičtvrtě roku se mi podařilo dosáhnout několika věcí, o které jsem se dlouho snažila. 

1. najít si práci, kterou mám ráda
2. mít přítele, který mě miluje a já jeho, kterého mohu obdivovat a který mi před spaním bude číst pohádky
3. být vděčnější
4. být vyrovnanější
5. mít více spánku
6. získat nové přátele
7. začít pravidelněji cvičit
8. méně kouřit
9. být lepším člověkem
10. začít pracovat na svém budgetu
11. zlepšit celkově úroveň svého života

Za všechny tyto věci jsem si vděčná, protože bez odhodlání změnit se, bych nikdy nebyla schopná provést ani jednu změnu. 

Miluji se. A ne tím sebestředným způsobem, ale tím, který je mi momentálně vlastní. Tím správným způsobem. Zjistila jsem, že jsem schopná se změnit, být lepším člověkem a dosáhnout svých cílů. Ať jsou jakékoli.

Zapsala jsem se na lekci contemporary dance. Bude to paráda. Moc se těším. Ať budu v životě dělat cokoli – ať je mým posláním cokoli, musí v tom figurovat pohyb a hudba. Cítím to. Je to správná cesta. Někdy to člověk prostě ví. Někdy prostě cítíte, že jste s onou činností zvláštním způsobem spojeni. Uvidíme, co se stane.

Cíle, které mi zbývají:

1. tetování
2. roztahovák
3. hezky zařídit byt
4. auto
5. výlet do cizí země

Inspirovaná spoustou věcí se dnes tímto vrhám do moře změn, jež bude následovat.
Mám vedle sebe toho nejúžasnějšího muže planety, i když jsou šuplátka, která jemu zůstanou navždy uzavřena, třeba právě jako tento deník. Všechno zvládnu.

Musím se více zaměřit na pozitivní myšlení. Protože naladění je všechno. Musím začít vysílat pozitivní vibrace do vesmíru. MUSÍM KONEČNĚ VYHRÁT SAMA NAD SEBOU A SVÝMI POCHYBNOSTMI!!!

 

Leave a Comment:

SCROLL TO TOP